دستگاه دیپلماسی موجبات آزادی بی قید و شرط مرضیه هاشمی را فراهم کند

۰۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۲ کد : ۴۴۹۸۸ رویداد های مهم اخبار برگزیده بدون عنوان
تعداد بازدید:۳۲۵
ملانی فرانکلین، مجری آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی، که پس از گرویدن به دین مبین اسلام نام مرضیه هاشمی را برای خود برگزیده است، در سفر اخیر خود به آمریکا...
دستگاه دیپلماسی موجبات آزادی بی قید و شرط مرضیه هاشمی را فراهم کند

دستگاه دیپلماسی موجبات آزادی بی قید و شرط مرضیه هاشمی را فراهم کند

ملانی فرانکلین، مجری آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی، که پس از گرویدن به دین مبین اسلام نام مرضیه هاشمی را برای خود برگزیده است، در سفر اخیر خود به آمریکا، از روز یکشنبه، ۲۳ دی ماه، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سر می‌برد. بر این اساس معاونت خواهران بسیج اساتید وزارت علوم، با انتشار بیانیه ای این اقدام را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است:

«دستگیری مرضیه هاشمی (ملانی فرانکلین) خبرنگار پرس تی.وی، توسط ماموران آمریکایی، بدون هیچ اتهامی، بار دیگر نقض آشکار حقوق بشر را در ایالات متحده آمریکا نمایان کرد.
آمریکا مدت‌هاست که از اعلامیه حقوق بشر به عنوان سلاحی برای عرض اندام گزینشی علیه دیگر کشورها استفاده می کند و نمونه های نقض حقوق بشر این کشور حتی نسبت به شهروندان خود نیز در اذهان عمومی مردم دنیا وجود دارد و موضوعی نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت.
ایالات متحده آمریکا که مدعی حفظ کرامت انسانی زن است، با توهین به وی و کشف حجاب این بانوی مسلمان، منزلت او را تحت الشعاع قرار داده است و کرامت انسانی وی را از بین برده است.
آمریکا که مدعی اعمال حقوق بشر است، با دستگیری این بانوی مسلمان، بدون هیچ دلیلی و بدرفتاری با وی، باعث برانگیختن خشم همه ملت ایران شده است.
این اقدامات به هیچ عنوان موافق اسناد حقوق بشری و کنوانسیون های بین المللی نیست و آمریکا که پیش از این با داشتن سوابق ضد حقوق بشری خود به منفورترین کشور در جهان تبدیل شده است، بار دیگر صحنه‌ای از چهره‌ی فریبکارانه‌ی خود را در مقابل آزادی بیان در برابر خبرنگاران نیز نشان داد.

معاونت خواهران بسیج اساتید وزارت علوم از دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت امورخارجه در خواست دارد با به کارگیری تمام ظرفیت ها، پتانسیل دستگاه دیپلماسی و واکنش سریع موجبات آزادی بی قید و شرط این زن انقلابی متعهد و مبارز را فراهم کند.