درخواست بسیج اساتید از ظریف برای پیگیری آزادی استاد ایرانی دربند آمریکا

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۸ کد : ۴۹۷۹۳ رویداد های مهم اخبار برگزیده بدون عنوان اخبار داغ
تعداد بازدید:۳۴۰
بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای به وزیر امور خارجه از وی خواستند برای آزادی استاد بیوتکنولوژی که در بند آمریکا پیگیری نماید.
درخواست بسیج اساتید از ظریف برای پیگیری آزادی استاد ایرانی دربند آمریکا

الَّذینَ آمَنُوا یُقَاتِلُونَ فِی سَبیلِ اللَّهِ ۖ. وَالَّذینَ کَفَرُوا یُقَاتِلُونَ فِی سَبیلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِیَاءَ الشَّیْطَانِ ۖ. إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطَانِ کَانَ ضَعِیفًا.

جناب آقای دکتر ظریف 
وزیر محترم امور خارجه 
با سلام و تحیات 
همانگونه که مستحضرید جناب آقای دکتر مسعود سلیمانی دانشمند برجسته بیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس ۱۱ ماه پیش توسط رژیم جنایتکار آمریکا بازداشت شده است که متاسفانه خبر این بازداشت، سبب وارد شدن شوک و درنهایت رحلت مظلومانه مادر این دانشمند ایرانی در ایام ماه محرم می‌شود.
شیطان بزرگ که روزی دانشمندان هسته‌ای ما را به بهانه انجام تحقیقات بنیادین درزمینه هسته‌ای به شهادت رساند، اینک رسماً دانشمندی را به جرمِ دانستن و شکستن انحصار علوم نوین بازداشت نموده است.

از جنابعالی به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می‌رود ضمن اتخاذ موضع فعالانه و مطالبه گرانه در برابر شناعت‌ها و خباثت‌های آمریکا، نسبت به دادخواهی و مطالبه جدی از مجامع بین المللی و استفاده از دیپلماسی عمومی فعال جهت روشنگری این جنایت‌ها علیه ملت ایران اقدام نمایید.

همچنین از همه اندیشمندانی که دل در گرو ایران و ایرانی دارند انتظار می‌رود نسبت به برخورد‌های مرتجعانه با دانشمندان ایرانی سکوت نکنند؛ زیرا هدف آمریکا بایکوت هرگونه علم و دانش و دانستن ازسوی کشور‌های مستقل و غیروابسته است. دشمنان ما که در برابر قدرت علمی جوانان و دانشمندان ایرانی دچار استیصال و حقارت شده اند، درصدد ایجاد ناامنی علمی و حذف فیزیکی برآمده اند. اگرچه تاریخ، نام دکتر سلیمانی‌ها این فرزندان خلف خمینی کبیر را بعنوان ملّی‌ترین و بصیرترین انسان‌های زمانه ثبت خواهد کرد و البته از دامن پاک مادران زینبی سرزمینمان، فرزندانی زاده خواهند شد که علیرغم تحریم، انحصار پیچیده‌ترین علوم و فناوری‌ها را در هم خواهند شکست.
ما استادان دانشگاه‌های تهران بزرگ با مادر مظلوم دکتر مسعود عزیز عهد می‌بندیم که تلاشمان را برای استیفای حقوق فرزند دربند ایشان بکار خواهیم بست.