سخنرانی سردار طلایی نیک به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در وزارت علوم

تعداد بازدید:۳۹۵
سخنرانی سردار طلایی نیک به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در وزارت علوم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در نشست گرامیداشت هفته دفاع مقدس در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که با حضور وزیر علوم، آقای دکتر غلامی و رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر زارعی و مدیران و کارشناسان وزارت علوم برگزارشد، سردار دکتر طلایی نیک، معاون پارلمانی و حقوقی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به پشتیبانی‌های دانشگاهیان و اساتید دانشگاه بوعلی سینا همدان در طول ۸سال دفاع مقدس و قدردانی از زحمات بسیج وزارت علوم گفت: در طول دوران دفاع مقدس انگیزه و عشق بالایی در افراد وجود داشت و عزم و اراده حضرت امام‌خمینی (ره) و فلسفه کربلا هرگز نباید از یاد‌ها فراموش شود.
وی در ادامه از رشادت‌های سردار همدانی در طول ۴۰ سال تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی یاد کرد و گفت: شهید همدانی همیشه و همه حال در میدان جنگ و دفاع از انقلاب اسلامی حضور داشت و حتی برای دفاع از مسلمانان سوریه و کمک به جبهه مقاومت حزب‌الله لبنان نیز اقدامات موثری انجام داد.

سردار طلایی‌نیک افزود: هر کس که به علم دسترسی پیدا می‌کند به رشد دنیوی می‌رسد ولی وجه ممیزه انقلاب ما با سایر کشورها این است که ما فقط به دنبال پیشرفت‌های دنیوی نبودیم بلکه انقلاب ما را به خدا نزدیک کرد و ما تحت حمایت حاکمیت الله قرار گرفتیم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای دوران دفاع مقدس شامل دو بخش دستاوردهای همزمانی و دستاوردهای فرا‌دوره‌ای است خاطرنشان کرد: دستاوردهای همزمانی باعث حفظ آب و خاک و سرزمین‌مان شد و دستاوردهای فرادوره‌ای در ما ایجاد توان معنوی بالایی کرد.
معاون پارلمانی و حقوقی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: در ۸ سال دفاع مقدس ۱۶۳ عملیات انجام شد که در ۷۰ درصد آنها ما پیروز بودیم و در ۱۰ درصد آن شکست خوردیم و در ۲۰ درصد دیگر نیز نه شکستی حاصل شد و نه پیروزی به دست آمد.

وی با بیان اینکه ایران جزء ۱۳ کشور قدرتمند جهان در عرصه نظامی به شمار می‌رود گفت: در طول دوران دفاع مقدس ۱۰ دانشگاه در مراحل مختلف و ایجاد تجهیزات ما را یاری کردند و هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان با ما همکاری می‌کنند‌.

در ادامه این نشست دکتر جعفرپور رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم با بیان اینکه در این مرکز یک رویکرد حل‌المسائل به مسائل کشور دنبال می‌شود اظهار داشت: از مهرماه سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از ۱۰۰ برنامه در بسیج وزارت علوم شامل نشست‌ها، اعزام اربعین و برنامه‌های مناسبتی برگزار شده است.

همچنین در این مراسم دکتر محبی، مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران نیز به بیان خاطرات خود از دوران ۸سال دفاع مقدس پرداخت.


( ۲ )