پیام رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت هفته بسیج

تعداد بازدید:۲۵۶
پیام رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت هفته بسیج

باسمه تعالی

پیام رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت هفته بسیج

 5 آذر ماه 1358، سرآغاز بنیان نهادن شجره‌ طیبه‌ای است با نام «بسیج» که با پشتوانه حضور مردمی انقلابی، استوار و ایستاده، همگام با انقلاب اسلامی در پیچ‌های حساس تاریخی تا رسیدن به قله‌های عزت و افتخار حرکت می‌کند. بسیجیان جان برکف که سال‌ها در سنگر جنگ و جهاد حماسه‌ آفریدند و سال‌ها در صف پیشتازان میدان علم و فرهنگ خصوصا در حوزه علوم فضایی و فنون هسته‌ای حضور داشتند، امروز نیز در میدان جنگ نرم و عرصه اقتصادی با حضور موثر و کلیدی خود به دنبال تحقق اهداف «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» هستند.

امروز بسیج  پر افتخار با آفرینش و ثبت رشادت‌ها و دلاوری‌های متعدد در طول دوره‌های متمادی انقلاب اسلامی، به کتابی پربار و فرهنگی غنی از ایثار و حماسه تبدیل شده که هر برگ آن به امتداد خطوط سرخ خون شهیدان در طول سال‌های انقلاب اسلامی به ویژه روزهای درخشان دفاع مقدس مزین گشته است.
فراگیر شدن تفکر بسیجی که همان اخلاص، ایمان به هدف، بالندگی و رشد آفرینی است در ذهن همه افراد جامعه، حرکتی هم سو  را به دنبال دارد. بسیجیان مخلص خدا در جامعه به گونه‌ای عمل کرده اند که هرجا سخنی از پیشرفت و بالندگی کشور در عرصه‌های مختلف مطرح می‌شود ردپایی از حضور بسیج و بسیجی به چشم می‌خورد تا جایی که در آغاز «دهه پنجم انقلاب اسلامی»، نقش اثرگذار و پررنگ بسیج در خلق حماسه‌های بزرگ برکسی پوشیده نیست و هرکجا که نظام اسلامی مورد تهدید و توطئه‌های دشمنان قرار گرفته بسیج به عنوان بازوی قدرتمند نظام اسلامی به میدان آمده و در صیانت از ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی کوتاهی نکرده است .

هفته مبارک و فرخنده بسیج فرصت مغتنمی جهت تجدید پیمان با آرمان های بلند حضرت امام(ره) و بیعتی دوباره با مقام معظم رهبری است که نوای دلنشین و امیدبخشش را با گوش جان شنیدیم.  ایشان که فرمودند: «بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های اصلی انقلاب زنده بماند.»

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای معظم انقلاب اسلامی، روز و هفته بسیج را به تمامی بسیجیان عزیز انقلاب اسلامی به ویژه «اساتید، کارکنان و دانشجویان بسیجی دانشگاهها» تبریک عرض می‌نمایم و از درگاه ایزد منان سربلندی و افتخار را برای ملت بزرگوار و حماسه‌آفرین ایران اسلامی خواستارم.

                                                                               رشید جعفرپور

                                                رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


( ۱ )