بیانیه کانون بسیج اساتید پیام نور بهشهر و پیام نور استان مازندران در محکومیت اهانت به پیامبر اسلام(ص) و سوزاندن قران مجید

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۸ کد : ۵۶۹۳۴ رویداد های مهم اخبار برگزیده بدون عنوان
تعداد بازدید:۱۸۹
بسم الله الرحمن الرحیم یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ(صف/۸).
بیانیه کانون بسیج اساتید پیام نور بهشهر و پیام نور استان مازندران در محکومیت اهانت به پیامبر اسلام(ص) و سوزاندن قران مجید

بیانیه کانون بسیج اساتید پیام نور بهشهر و پیام نور استان مازندران در محکومیت اهانت به پیامبر اسلام(ص) و سوزاندن قران مجید
بسم الله الرحمن الرحیم
یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ(صف/8).
هراس سردمداران غربی از رشد و گسترش روزافزون دین مبین اسلام در غرب، موجب شد تا رسانه های غربی، در چند سال اخیر فضای هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی را باب کنند که البته عده¬ای در پس این جریان توهین به مقدسات اسلام، عامدانه دنبال جنگ ادیان و ایجاد تقابل میان اسلام با مسیحیت و یهودیت هستند. در همین راستا نشریة فرانسوی شارلی ابدو (Charlie Hebdo) برای دومین بار پس از سال ۲۰۱۵ میلادی، انتشار کاریکاتورهای موهن راجع به پیامبر اسلام (ص) را به بهانة واهی و غلط انداز آزادی بیان تکرار کرده است. 
انبیای الهی خورشیدهای تابان عالم بشریت هستند که هر کدام بخشی از رسالت عظیم انسان¬سازی را دنبال کرده و چراغ هدایت بشر را در دست گرفته¬اند و پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، آخرین و بزرگترینِ آنهاست و دین مبین اسلام به عنوان آخرین و کاملترین دین الهی، حرمتی عظیم برای یکایک ادیان ابراهیمی و انبیاء و رسولان الهی قائل است و سراسر قرآن کریم، سرشار از تکریم و تعظیم این انوار قدسی است.
انتشار دوبارة تصاویر توهین آمیز راجع به پیامبر اسلام (ص) توسط مجلة «شارلی ابدو» اقدامی موهن است که به هیچ بهانه¬‌ای قابل پذیرش نیست و نشان از عمق جهالت و حماقت گردانندگان این نشریة موهنِ دین ستیز و سیاستمداران حامی ایشان دارد و  رئیس‌جمهور خبیث فرانسه در حالی می¬گوید توهین به پیامبر اسلام را در چارچوب آزادی بیان می‌دانیم و نمی‌توانیم محدودیتی در این زمینه ایجاد کنیم که انتقاد از هولوکاست در فرانسه جرم است و دانشمندانی چون رژه گارودی به خاطر این موضوع جریمه و به زندان محکوم شدند.
همچنین حادثة تاسف¬بار و عمل غیر اخلاقی و غیرعقلانی توهین به قرآن مجید و آتش زدن آن در سوئد و در منظر پلیس این کشور توسط عده‌ای از جاهلان فاشیستی، اقدام وقیحانة دیگری بود که باعث جریحه دار شدن قلب مسلمانان جهان گردید. اهانت به قرآن کریم، اهانت به تورات و انجیل و همه کتب آسمانی است واهانت به همه انبیای الهی و همة ادیان آسمانی است. زشتی این کار جاهلانه هنگامی آشکارتر می‌شود که بدانیم قرآن کریم، تنها کتاب آسمانی است که به بیانی آشکار از پیامبران بزرگ الهی، چون ابراهیم، موسی و عیسی علیهم‌السلام به نیکی و احترام یادکرده است و اسلام و دانشمندان مسلمان همواره بر تعامل و همزیستی مسالمت آمیز میان انسان‌ها و پیروان ادیان الهی و احترام به مقدسات آنان تأکید ورزیده‌اند. این پرده دری و توهین به دین مبین اسلام  و قرآن مقدس و پیامبر اکرم(ص)، در حالی صورت می گیرد که این دین الهی، دین آزادی و معنویت انسان و قرآن کتاب رحمت و حکمت و عدالت است.
این گونه اهانت¬های مکرر به مقدسات مسلمانان جهان به بهانه¬های مختلف از جمله آزادی بیان، نشان از عمق کینه و عداوت دشمنان اسلام و استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل نسبت به دین مبین اسلام و ساحت مقدس نبی مکرم اسلام دارد و بیانگر عمق وحشت و هراس آنها از نشر و نفوذ روزافزون اسلام در غرب  و توسعه جریان مقاومت اسلامی در منطقه است. همچنین بی احترامی به قرآن مجید و اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) نشانگر درماندگی و ضعف استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل از نام و آوازه دین مبین اسلام است. 
دشمنان اسلام و قرآن بدانند که نور پر فروغ قرآن و شکوه و عظمت این مصحف شریف که سرشار از معارف الهی و انسانی است با جان و نفوس مسلمین و انسان¬های آزاده گره خورده است و هرگز خاموش نخواهد شد و بدانند که حافظ قرآن و دین اسلام خود خداوند است؛ یریدون لیطفئوا نورالله بافواهم والله متم نوره:
مصطفی را وعده کرد الطاف حق     
گر بمیری تو نمیرد این سبق
من کتاب و معجزه‌ت را رافعم    
بیش و کم‌کن را ز قرآن مانعم
رونقت را روز روز افزون کنم    
    نام تو بر زرّ و بر نقره زنم
چاکرانت شهرها گیرند و جاه        
دین تو گیرد ز ماهی تا به ماه
تا قیامت باقیش داریم ما        
تو مترس از نسخ دین ای مصطفی.    مثنوی، دفتر سوم
و دشمنان اسلام بدانند که این دشمنی¬های مذبوحانه آنان نه تنها از رونق اسلام نمی¬کاهد، بلکه انحطاط و نابودی آنان را تسریع خواهد کرد:
چراغی را که ایزد برفروزد    
    هر آن کو پف کند، ریشش بسوزد
البته دشمنی با انبیا و اولیای الهی همیشه بوده چنان که خداوند در قرآن کریم بارها به آن اشاره فرموده و مولوی در هشتصد سال پیش چه زیبا جواب این دشمنان جاهل را داده است:
شمع حق را پف کنی تو ای عجوز        هم تو سوزی هم سرت ای گنده‌پوز
کی شود دریا ز پوز سگ نجس    
    کی شود خورشید از پف منطمس
هر که بر شمع خدا آرد پف او        
شمع کی میرد؟ بسوزد پوز او
مه فشاند نور و سگ وع وع کند        سگ ز نور ماه کی مرتع کند؟
ای بریده آن لب و حلق و دهان        
که کند تف سوی مه یا آسمان
تف به رویش باز گردد بی شکی
        تف سوی گردون نیابد مسلکی
تا قیامت تف برو بارد زِ رب            هم‌چو تبّت بر روان ِبولهب.    مثنوی، دفتر ششم
ارتکاب این اعمال ننگین و گناهان نابخشودنی و مشمئز کننده، توسط قلم به‌دستان صهیونیستی، قطعاً مقدمه و محرک جنگ مذهبی و مروج منازعه و خشونت در جهان محسوب می‌شود،  و کسانی که در خدمت به طرح‌ها و سیاست‌های آمریکا و صهیونیسم جنایتکار و در مقطع فعلی، انحراف افکار عمومی از پیامدهای طرح ننگین عادی‌سازی روابط برخی کشورهای مزدور عربی با رژیم صهیونیستی، به اهانت‌ورزی علیه مقدسات جهان اسلام پرداخته و ماجراجویی خطرناکی را پیشه کرده‌اند، بدانند که بازشدن راه اهانت به همه ادیان و شکل‌گیری تخاصمات مذهبی و رشد افراط گرایی و تروریسم  یکی از ابعاد شوم آن است. 
ما اساتید بسیجی مسلمان اعلام می¬داریم که هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبر مکرم اسلام(ص) و سایر پیامبران الهی و کتاب¬های آسمانی به هیچ وجه قابل قبول نیست و چنین اقداماتی موجب جریحه دارشدن احساسات موحدان عالم اعم از مسلمان و مسیحی و کلیمی می¬‌شود.
دولتهای غربی باید این حرکت ها و اقدامات وقیحانه را محکوم کرده و ضمن عذرخواهی از جامعه دینی مسلمانان، زمینه‌های جلوگیری از تکرار این اقدامات را فراهم کنند.
از دولت¬های اسلامی به ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار اسلام در جهان معاصر، انتظار برخورد قاطع و انقلابی با دولت¬های غربی به ویژه دولت¬ خبیث فرانسه است تا دیگر بار از این هتاکان رذل حمایت نکنند، چراکه واکنش جدّی و موثّر کشورها و امت‌های اسلامی در این زمینه بسیار بازدارنده است.
مسلمانان جهان نیز باید در مقابل این حرکات مذبوحانه به شدت بایستند و همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نکنند و همچنین از  تمامی مسئولان دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی داخلی و جهان اسلام انتظار می¬رود، برای بازدارندگی در برابر این روند دین‌ستیزانه و خصمانه از هیچ تلاشی فروگذار نباشند.
کانون بسیج اساتید پیام نور بهشهر و پیام نور استان مازندران