دکتر جعفرپور در اختتامیه همایش ملی نقش دانشگاه در جهش تولید: لزوم ورود تخصصی بسیج اساتید در جهش تولید

۰۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۷ کد : ۵۹۶۰۱ رویداد های مهم اخبار برگزیده بدون عنوان اخبار داغ
تعداد بازدید:۸۲
اختتامیه همایش ملی نقش دانشگاه در جهش تولید
دکتر جعفرپور در اختتامیه همایش ملی نقش دانشگاه در جهش تولید: لزوم ورود تخصصی بسیج اساتید در جهش تولید

دکتر جعفرپور، رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، در نشست اختتامیه همایش ملی نقش دانشگاه در جهش تولید که با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر ابن الدین، قائم مقام سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر خوش چهره، استاد پیشکسوت اقتصاد دانشگاه تهران، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و. اجتماعی وزارت علوم، دکتر مرادزاده، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور و جمعی از معاونین و مشاوران بسیج وزارت علوم و کارکنان وزارت خانه و همچنین اساتید دانشگاههای کشور به صورت حضوری و مجازی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و خیر مقدم به همه شرکت کنندگان در اختتامیه، عنوان نمود: بسیج اساتید با رویکرد اجتماعی که دارد وظیفه خود دانست که در راستای اجرای فرمان رهبری در سال جاری به بررسی نقش دانشگاه در جهش تولید بپردازد.

دکتر جعفرپور ضمن ارائه گزارش نحوه طراحی این همایش و نیز مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دانشگاهها در این همایش، تاکید کرد: ما برای ورود دانشگاه در این مساله مهم دو ماموریت پیش بینی کردیم؛ یکی پرداختن تخصصی دانشگاه به جهش علم و فناوری و دیگری، کمک دانشگاه به دستگاههای مختلف تولید کننده کشور.

وی افزود: دانشگاهها علیرغم وضعیت کرونایی توانسته اند در حوزه جهش علم و فناوری جهش خوبی داشته باشند و نیز تلاش کرده اند دانش و فناوری خود را در اختیار دستگاههای تولید کننده قرار دهند.

رئیس همایش ملی نقش دانشگاه در جهش تولید عنوان کرد: با داوری مقالات ارسال شده به همایش، 9 مقاله برگزیده و 5 مقاله شایسته تقدیر شناخته شد.

در اختتامیه همایش ملی نقش دانشگاه در جهش تولید، که تعدادی از مقالات برگزیده توسط اساتید ارائه شد، از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.