زنان همانطور که در انقلاب نقش داشته اند باید در بعد از آن هم نقش داشته باشند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۴ کد : ۵۹۹۱۸ رویداد های مهم اخبار برگزیده بدون عنوان اخبار داغ
تعداد بازدید:۲۰۰
سرکار خانم دکتر نیره قوی: زنان همانطور که در انقلاب نقش داشته اند باید در بعد از آن هم نقش داشته باشند.
زنان همانطور که در انقلاب نقش داشته اند باید در بعد از آن هم نقش داشته باشند.

سرکار خانم دکتر نیره قوی:

زنان همانطور که در انقلاب نقش داشته اند باید در بعد از آن هم نقش داشته باشند.

به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، نشست شورای زنان و خانواده بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم با حضور سرکار خانم دکتر نیره قوی، معاون زنان و خانواده سازمان بسیج اساتید، دکتر جعفرپور، رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از بانوان بسیجی وزارت علوم برگزار شد.

دکتر قوی، معاون زنان و خانواده سازمان بسیج اساتید در نشست شورای زنان و خانواده بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم، ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، به تبیین جایگاه زنان در گفتمان انقلاب اسلامی پرداختند.

ایشان با بررسی نگاه امام  خمینی به جایگاه و نقش زنان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، تاکید کردند: رویکرد مدرنیسم پهلوی به زنان رویکرد غربگرایانه و مغایر و متضاد با نگاه اسلام بود و امام خمینی در مقابل این رویکرد ایستادگی نمود و تلاش کرد که زنان هویت اسلامی خود را بازیابند و در انقلاب و بعد آن نقش اساسی داشته باشند.

معاون زنان و خانواده سازمان بسیج اساتید ضمن نقد به کنوانسیون رفع تبعیض و سند 2030، تاکید کردند: طبق آموزه های اسلام، بیانات و فرامین امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز اصول قانون اساسی، زنان می توانند نقش اساسی در جامعه داشته باشند و بسیاری از پیشرفت های کشور با همت زنان صورت گرفته است.

ایشان ضمن مقایسه جایگاه زنان در دوره پهلوی و جمهوری اسلامی ایران، افزودند: زنان در دانشگاهها به عنوان اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان رشد خوبی داشته اند و این آمارها رو به توسعه است.

وی با تبیین بعد تربیتی حضرت فاطمه زهرا(س)، تاکید کردند: 10 سند بالادستی در مورد زنان در جمهوری اسلامی به تصویب رسیده، که اگر به خوبی اجرا شوند قطعا تاثیرات زیادی در ارتقا جایگاه زنان در جامعه و نیز تقویت خانواده و تربیت نسل های جدید خواهد داشت.

در ادامه جلسه از چند نفر از همکاران شورای بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم تقدیر شد.