«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدامَکُم»

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۰ کد : ۶۳۸۴۴ رویداد های مهم اخبار برگزیده بدون عنوان اخبار داغ
تعداد بازدید:۷۵
درود و رحمت بیکران خداوند بر شهیدان راه حق که حافظه تاریخ سراسر افتخار این خاک، هیچ زمان بزرگی روحشان را از یاد نخواهد برد.
«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدامَکُم»

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیْمِ

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدامَکُم»

"اى کسانى که ایمان آورده‏ اید اگر خدا را یارى کنید یاریتان مى ‏کند و گامهایتان را استوار مى دارد"

درود و رحمت بیکران خداوند بر شهیدان راه حق که حافظه تاریخ سراسر افتخار این خاک، هیچ زمان بزرگی روحشان را از یاد نخواهد برد. آن هنگام که سرور و سالار شهیدان حسین بن علی (ع) راه کربلا در پیش گرفتند، زورگویان و حق‌ستیزان دوران، نمی پنداشتند که این قیام خونین برکتی به وسعت تاریخ و تمدن بشریت داشته باشد و نمود آن روزی در دفاع مقدس که نگینی درخشان بر بلندای تاریخ حماسه، ایثار، آزادگی و عزم راسخ و بی‌پایان ایرانیان، در دفاع از آرمان‌های حسینی و انقلابی است، تجلی یابد.

دوران دفاع مقدس، تداعی‌کننده استقامت و استواری کشوری است که با فرهنگ حسینی و عاشورایی خود مقابل استکبار جهانی ایستاد و نشان داد، این قصه روز و ماه و سال نیست، بلکه خودش به تنهایی یک تاریخ کامل است که تک تک لحظه  های آن روایتگر شجاعت، رشادت، از خود گذشتگی، عشق و ایمان است که ملت قهرمان ایران به تصویر کشیدند. از این روست که حضرت امام خامنه‌ای می فرمایند: «هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌ زمانی نیست؛ بلکه گنجینه عظیمی است که تا مدت‌های طولانی ملت ما می‌تواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند، مصرف کند و سرمایه‌‌گذاری نماید.»

بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره امام امت (ره)، شهدای هشت سال دفاع مقدس، مدافع حرم و سردار رشید ایران و اسلام حاج قاسم سلیمانی، بیعت مجدد خود را با ولی امر مسلمین جهان امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) اعلام داشته و عمل به آرمان‌های مقدس شهدا، جانبازان و رزمندگان در دفاع از اسلام، قرآن و ولایت را وظیفه همیشگی خود دانسته و اقتدار، عظمت، صلابت و بزرگی ایرانیان را از خداوند متعال خواستار است.