بیانیه مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم به مناسبت 16 آذر ماه روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۳۹۴ | ۰۸:۵۰ کد : ۶۷۰۸ بدون عنوان
تعداد بازدید:۳۳۱
بسم الله القاسم الجبارین 16 آذر نمایانگر روح استکبارستیزی،‌ استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی دانشجویان ایران در پرتو اسلام عزیز است. شاید آن روز که سنگ فرش‌های دانشکده فنی دانشگاه تهران به...
بیانیه مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم به مناسبت 16 آذر ماه روز دانشجو
بسم الله القاسم الجبارین
 
16 آذر نمایانگر روح استکبارستیزی،‌ استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی دانشجویان ایران در پرتو اسلام عزیز است. شاید آن روز که سنگ فرش‌های دانشکده فنی دانشگاه تهران به خون سه شهید دانشجو رنگین شد، سردمداران استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار، گمان نمی‌کردند که این روز، نقطه آغازین جنبشی خواهد بود که از قلب آن چمران‌ها، علم‌الهدی‌ها، باکری‌ها و ... به پا خواهند خواست و هیمنه پوشالین امپراطوری شرق و غرب را در هم خواهند شکست.
در طول یک‌قرن اخیر، همواره ایران عزیز شاهد حضور فعال جامعه دانشگاهی کشور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده است. در این میان، 16 آذر 1332 سرآغازی بود بر حضور آگاهانه و تاثیرگذار دانشگاهیان در عرصه سیاسی کشور، و این حضور هوشمندانه، 25 سال بعد، به عنوان یکی از ارکان اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(قدس سره) تجلی یافت.
مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم ضمن پاسداشت روز 16 آذر و عرض تبریک به محضر تمام دانشگاهیان امید دارد که جامعه دانشگاهی، امروز نیز با درک صحیح از موقعیت و نعمت بی‌نظیری که در دست ایشان به امانت قرار گرفته و با تمسک به روح آرمانگرایی، حقیقت‌جویی و بیدارگری که در نهاد دانشگاهیان قرار دارد؛ تمام تلاش خود را در راه جهاد علمی و عملی جهت سرافرازی روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی بکار بسته و به حول و قوه الهی و با مدد از ارواح طیبه شهداء، سنگرهای رشد و ترقی را یک به یک فتح نمایند.
 
 
                                                     مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم