بیانیه مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری به مناسبت روز جمهوری اسلامی

۱۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۳ کد : ۶۷۱۲ بدون عنوان
تعداد بازدید:۳۸۲
بسم الله الرحمن الرحیم   یوم الله 12 فروردین یادآور تحقق شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و سالروز استقرار و تثبیت نظام و تجلی مشارکت و همدلی واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود است. ملت بزرگ ایرا...
بسم الله الرحمن الرحیم

 

یوم الله 12 فروردین یادآور تحقق شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و سالروز استقرار و تثبیت نظام و تجلی مشارکت و همدلی واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود است. ملت بزرگ ایران در روز دوازدهم فروردین‌ماه سال 58 با اکثریت قریب به اتفاق ‌آراء استقرار نظام جمهوری اسلامی را پذیرفتند تا پیام پیشوای مسلمانان جهان را به مرحله اجرا درآورند. این روز از سوی ملت ایران، مهر تأیید دیگری بود مبنی بر آزادگی ملتی که حاضر به استمرار سیطره طاغوت و مستکبران جهان بر سرنوشت امت اسلامی نیست.

استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که با حماسه به‌یادماندنی مردم بصیر ایران اسلامی در دوازدهم فروردین 1358 به‌عنوان نظام حاکم بر سرنوشت خود رقم خورد، نه‌تنها موجب یأس مستکبران شد، بلکه زمینه‌های شکل‌گیری و صدور فرهنگ انقلاب اسلامی ایران را به‌عنوان الگویی برای نظام مردم سالاری دینی برای جهانیان فراهم ساخت.

نظام مقدس جمهوری اسلامی به مدد الهی و به یمن برخورداری از حمایت و همراهی ملتی بیدار، مجاهد و شجاع با پیروی از رهبری پیامبرگونه امام (ره) و مقام معظم رهبری توانسته است در پیچیده‌ترین مقاطع تاریخ، پیام شکستن حصارهای استبداد و استکبار و مقهور شدن قدرت های شیطانی در برابر اراده ملت‌های حق‌طلب و عدالت‌خواه را جهانگیر سازد.

حرکت عظیم و سرنوشت‌ساز ملت ایران در راستای تحکیم ارکان انقلاب اسلامی و انتخاب آگاهانه در همه پرسی فراگیر و ‏تاریخی 12 فروردین؛ که طومار استبداد و ظلم 2500 ساله رژیم ستمشاهی را برچیده و به دوران سیاه استعمار و استبداد در ایران پایان ‏داد، ثبت برگ زرینی دیگر بر تارک درخشان و تابناک مجاهدت‌های استقلال‌طلبانه و ‏آزادیخواهانه مردم مسلمان و انقلابی ایران است که می‌توان به جرأت آن را در تاریخ معاصر، بی‌نظیر دانست.

امروز نیز همچون گذشته ملت ایران با حضور در عرصه های مختلف نشان دادند که به آرمانهای امام(ره) و انقلاب اسلامی وفادار می باشند؛ بطوریکه در سالی که گذشت پس از حماسه ای که در 22 بهمن ماه با حضور خود آفریدند، با حضور حداکثری و پر شکوه خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، بار دیگر عظمت خود را به رخ دشمنان نظام و انقلاب کشیدند و عزت خود را در جهان به نمایش گذاشتند.

مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن گرامیداشت یوم الله 12 فروردین، اعلام می دارد در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نام گذاری شده، همسو با ملت ایران در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و پیشرفت و توسعه اقتصادی میهن عزیزمان تلاش جدی و همه جانبه خواهد داشت.​