بیستم فروردین ماه؛ روز ملی فناوری هسته ای ایران.(بیانیه مرکز بسیج اساتید و کارکنان )

۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۸ کد : ۶۷۵۸ بدون عنوان
تعداد بازدید:۷۴۹
بسمه تعالیتاریخ ایران روز بیستم فروردین "روز ملی فناوری هسته ای" را  هیچگاه از یاد نخواهد برد و این روز در سابقه پر افتخار انقلاب به عنوان روز نمایش شکوه و اقتدار و عظمت ملت ایران ثبت شد. فرزندان...
بسمه تعالی
تاریخ ایران روز بیستم فروردین "روز ملی فناوری هسته ای" را  هیچگاه از یاد نخواهد برد و این روز در سابقه پر افتخار انقلاب به عنوان روز نمایش شکوه و اقتدار و عظمت ملت ایران ثبت شد. فرزندان این مرز و بوم در این روز کلام "ما می توانیم" امام (ره) را جامه عمل پوشاندند و قدرت ملی و اقتدار خود را به رخ جهانیان کشاندند. با نگاه به تاریخ بیستم فروردین تقویم هر سال احساس بالندگی و غرور به هر ایرانی دست خواهد داد. فناوری صلح آمیز هسته ای با اراده بلند و غیرت جوانان انقلابی و پر شور و خلاقیت و اندیشمندی آنان به ثمر نشست و امروز با تدابیر و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای(مد ظله) حرکتی فزاینده تر و رو به جلو تر از قبل داشته است. حصول نتیجه در غنی سازی اورانیوم بیست درصد و تولید کیک زرد نشان دهنده تلاش شبانه روزی متخصصان غیور انرژی هسته ای و پایبند بودن این عزیزان به آرمانهای بلند انقلاب اسلامی و راه شهدای عزیز است. ضرورت دستیابی به انرژی هسته ای با توجه به رو به اتمام بودن انرژی های فسیلی کاملا اجتناب ناپذیر است و این دانشمندان با تلاش و خلاقیت خود با دستیابی به این فناوری، نیاز به انرژی های زیر زمینی را به حداقل رسانده اند. دشمنان انقلاب اسلامی با اقدامات گوناگون، از جمله به شهادت رساندن برخی از دانشمندان هسته ای سعی در کند کردن چرخه پیشرفت فناوری هسته ای داشته اند؛ اما جوانان متخصص هیچ گاه از هدف خود دست نکشیده و حتی مصمم تر در راه دستیابی به قله های افتخار در این فناوری قدم بر می دارند.
مرکز بسیج اساتید و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن گرامیداشت یاد شهدای صنعت هسته ای این روز عظیم و با شکوه را به تمامی ملت ایران و جامعه علمی کشور تبریک عرض نموده و با حمایت از فعالیت های صلح آمیز هسته ای، سپاس و تشکر خود را از دانشمندان و متخصصان هسته ای اعلام می دارد. این مرکز امیدوار است در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" با بهره برداری موثر از فناوری هسته ای گامی رو به جلو در تحقق اهداف اقتصادی داشته باشیم.